2021 מאוזנת טיפה יותר

חשבתם פעם מה זה אומר חיים מאוזנים?

חיים מאוזנים הם קצת מהכול ובאופן שבו בן האדם יכול להכיל זאת. כלומר, קצת חופש, קצת עבודה, קצת ביחד, קצת לבד, קצת שמחה וקצת עצב. בסופו של דבר, קצת מהכול. בני אדם תמיד שואפים וישאפו לשיווי משקל, למצב שבו כול האלמנטים של חייהם נמצאים בתוך מערכת שווה ואיכותית. איזון הוא סוג של שלמות.

קיימים אתגרים בחיי היום יום אשר מונעים מאיתנו להגיע לאיזון יחסי, מעמידים למבחן את היציבות שלנו, מפרים את תחושת הבטחון. החדשות הטובות הן שניתן לחזור לאיזון. תחילה יש לזהות את חוסר האיזון בתחום מסוים שנוצר בחייכם, אם בעבודה, או אבטלה, חברים, זוגיות או הורות. הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא דווקא לעצור ולהתבונן, ולא למהר לעשות פעולה אימפולסיבית, , הרי שפעולה לא מבוקרת שכזו יכולה לגרום לתוצאה הפוכה, כלומר ליצור "איזון" בתחום אחד אך תפר איזון בתחום אחר בחייכם.

לאחר שזיהיתם והתבוננתם על הסיטואציה, הכי חשוב זה להזכיר לעצמכם להיכנס לפרופורציות ולזכור שבידכם הכוח לשנות את המציאות ולבצע בחירות מושכלות. ההחלטות והפעולות שתעשו בדרך חזרה לאיזון צריכות להתבצע באופן מדורג ואיטי, למשל, אם תרצו להפחית בשעות העבודה שלכם תמורת יותר חופש בחייכם האישיים, בדקו כיצד ההחלטה משפיעה על מכלול האלמנטים האחרים בחייכם והמשיכו לפעול באופן מחושב. אנחנו לא רוצים להגיע למצב של הרבה חופש אבל מעט כסף בבנק שייצר חוסר איזון ולחצים כלכליים.

אם נמשיך בקו הזה, הרי שהשנה הזאת אתגרה אותנו במובנים רבים, והקפטן רוצה לרגע להתייחס לאיזון הכלכלי שהופר אצל רבים מאיתנו בשנה הנוכחית ולתת בקצרה מספר טיפים שמסכמים את השנה הנוכחית ויסייעו באיזון לשנה הבאה:

בתור התחלה, בדקו כמה אתם שווים, כלומר סך הנכסים שברשותכם אחרי הורדת סף ההתחייבויות. בדקו על מה אתם מוציאם את הכספים וראו היכן ניתן לצמצם הוצאות מיותרות שאינן תורמות לכם או שאינן הכרחיות. בדקו את העמלות שאתם משלמים על מגוון השירותים שאתם צורכים מהבנק, פנסיה וכו' והתמקחו – בראיה לטווח ארוך מדובר בכסף רב שיישאר אצלכם. בדקו גם כיצד ניתן להפחית תשלום של מיסים תוך הגדלת חסכונות בהם תוכלו להשתמש בעתיד. אגב חסכונות, קשה למצוא את האיזון בין תשלום חובות וחיסכון בכסף, ובכל זאת, השתדלו להתחיל ולחסוך כסף, או להגדיל את החסכונות שלכם. חשוב מאוד שיהיה לכם חיסכון נזיל לכל זמן שבו תצטרכו לפתע כספים. ולבסוף, הגדירו בפירוט ובאופן מתוכנן את היעדים הכלכליים והכלליים לשנה הבאה.

 

ובחזרה לחשיבות האיזון הכללי בחיים, בשורה התחתונה, נסו ליצור איזון עדין ולא לזעזע את כל מערכת חייכם. לאורך זמן, כשיוצרים איזון עדין והדרגתי, החיים כבר מסתדרים לנקודה שאליה אתם שואפים.

לקפטן שלוש פעולות שהוא ממליץ לכם להתחיל בהן

  1. תחילה בחנו את  המרחב בחייכם בו אתם חווים חוסר איזון.
  2. כתבו את כל הפעולות האפשריות שיסייעו ליצור את אותו איזון.
  3. בכל שבוע בצעו רק 2 פעולות שאתם אכן מסוגלים לעמוד בהן
  4. עקבו אחר התוצאות וודאו שהן מספקות אתכם
  5. עם הזמן 2 הפעולות הראשונות יהיו קלות לביצוע ולכן תוסיפו עליהן פעולות נוספות

הקפטן מבטיח לכם שעקביות אחר הפעולות שתציבו לעצמכם תייצר עבורכם את השינוי ובכך בשנת 2021 תהיו מאוזנים טיפה יותר.

 

 

אודות אופיר שמואל

אופיר הצטרף למשפחת דן אנד ברדסטריט ב-2012 ומכהן כיום כמנהל מחלקת השיווק בחברה.

אופיר נושא עימו כ-15 שנות ניסיון בעולמות השיווק ומתמחה בניהול השיווק, תכנון ופיתוח אסטרטגיה תקשורתית, יחסי ציבור, שיווק במדיה הדיגיטלית, כתיבה וניהול אסטרטגיית תוכן, תקשורת פנים ארגונית ועוד.

במסגרת תפקידו כתב וניהל תכנים ומאמרים רבים בתחומי ניהול סיכוני אשראי, גיבוש אסטרטגיה שיווקית, BIG DATA, ניהול הזדמנויות עסקיות, שיווק B2B ואיתור לקוחות פוטנציאליים, ועוד.

בנוסף, מרצה בנושא שיווק אפקטיבי ופתרונות מידע אפקטיביים בעולמות ה-B2B, במסגרת כנסי חברה ופורומים לעסקים קטנים ובינוניים.

בתפקידו הקודם בדן אנד ברדסטריט, שימש כמנהל תקשורת שיווקית.

בוגר תואר ראשון (B.A) בתקשורת, יצירה וביקורת, במכללה האקדמית ספיר.

ליצירת קשר
לינקדאין

לכל הכתבות מאת אופיר שמואל