'שעות נוספות גלובליות' – מה זה ולמה חשוב לבדוק בשכר שלנו שיש עליהן הפקדות פנסיוניות?

בתחילת החודש ציינו ברחבי העולם את ה 1.5, חג הפועלים. ברוח זו, הקפטן יסביר לשכירים שבינינו כמה מושגי יסוד שחשוב להבין בהם. במאמר זה הקפטן יסביר למה חשוב לוודא שיש הפקדות פנסיוניות על השעות הנוספות הגלובליות שעשינו

כבר מנינו בעבר את היתרונות הטמונים בחסכון, כל שכן כאשר מדובר על הפנסיה שלכם. כל שקל שאתם חוסכים כעת עשוי להיות שווה הרבה יותר בעתיד, והדאגה ליום שבו תפרשו צריכה לקבל תיעדוף גבוה בסדר העדיפויות שלכם כדי שתוכלו לחיות את השליש האחרון של חייכם ברווחה כלכלית יחסית, ומבלי להזדקק לעזרה מצד הסובבים אתכם והרשויות.

איך כל זה קשור לשעות הנוספות שלכם?

ובכן, יש קשר ישיר בין הדברים והקפטן כאן כדי להסביר לכם.

אם יש לכם סעיף בתלוש השכר שנקרא: שעות נוספות גלובליות, תוספות, בונוס, החזר הוצאות או כל שילוב מילים אחר שמטרתו לייצג הפקדה מעבר לשכר היסוד. אני ממליץ לכם לבדוק האם יש זכאות להפקדה פנסיונית בגינו. יתכן שמגיע לכם הפרשות של סכומים גדולים יותר לפנסיה אך אינכם ערים לכך. מעבר לכך, לא מעט פעמים אתם בכלל לא לוקחים בחשבון את האפשרות להגדיל את סכומי ההפרשה לפנסיה מתוך חוסר מודעות או חוסר הבנת הנושא. לא מעט פעמים הקפטן נתקל במציאות המתרחשת בשטח ומרחיקה את השכירים מהגדלת החיסכון הפנסיוני שלהם. מצד אחד, מעסיקים רבים רוצים לחסוך הפקדות לפנסיה ולכן מסכמים עם העובדים בחוזה העסקה כי יקבלו תוספת לשכר מעבר לשכר היסוד. ומצד שני, העובדים מעוניינים להגדיל את השכר ולא שמים דגש על ההפקדות הפנסיוניות והפיצויים שיקבלו בסיום העסקה.

 

אז בואו נעשה קצת סדר כדי להבין מתי מגיעה לנו הפרשת כספים בסכומים גבוהים יותר לטובת החיסכון הפנסיוני שלנו.

החוק אומר כך:

עובד אשר מקבל תוספת שכר קבועה אשר תלויה בתנאי מסוים לעבודה, כגון שעות נוספות בפועל או תוספת בגין יעדים ברורים, אינו זכאי להפקדות פנסיוניות.

עובד אשר מקבל תוספת שכר קבועה ואין לו תנאי אליה, כלומר, התוספת מגיעה ללא קשר לשעות נוספות או יעדים, זכאי להפקדות פנסיוניות כולל השלמת פיצויים בסיום העסקה. סוג של תוספת זו נקרא גם ״תוספת פיקטיבית״.

פה הקפטן נכנס לתמונה ומחדד לכם:

שימו לב שתלוש השכר שלכם אכן כולל את מה שמגיע לכם על מנת שתממשו את מלוא זכויותיכם. הקפטן מכיר לא מעט מקרים בהם מעסיקים מעדיפים לצמצם את עלויות הפרשת כספי הפנסיה והפיצויים שלכם ו'מעבירים' חלק מהמשכורת שלכם לסעיפים קבועים של 'שעות נוספות' וכו' כדי להימנע מהעלויות הגבוהות. המעסיק חייב לבצע הפקדות פנסיוניות עד השכר הממוצע במשק ובסיום העסקה השלמת פיצויים על התוספת הפיקטיבית. אל תצפו מהמעסיק לספר לכם את זה מאחר שאם הוא פועל בצורה האמורה, לאורך זמן הוא חוסך לעצמו הון תועפות בתשלומי הזכויות הסוציאליות שלכם.

לסיכום,  תשימו לב, תהיו ערניים, ותפעלו שכל העלאה במשכורת תבוא לידי ביטוי גם בהעלאת ההפרשות לטובת הפנסיה שלכם. הזמן עובר מהר, אל תמתינו ותקפאו, הדרך לשיפור המצב הכלכלי שלכם ליום שיבוא אחרי היציאה לפנסיה מתחיל עכשיו 😊

למידע נוסף על הסבר התלוש ועל מימוש זכויותיכם, הנכם מוזמנים לפנות ליועצי הקפטן באמצעות האפליקציה או עמוד הפייסבוק.

אודות אופיר שמואל

אופיר הצטרף למשפחת דן אנד ברדסטריט ב-2012 ומכהן כיום כמנהל מחלקת השיווק בחברה.

אופיר נושא עימו כ-15 שנות ניסיון בעולמות השיווק ומתמחה בניהול השיווק, תכנון ופיתוח אסטרטגיה תקשורתית, יחסי ציבור, שיווק במדיה הדיגיטלית, כתיבה וניהול אסטרטגיית תוכן, תקשורת פנים ארגונית ועוד.

במסגרת תפקידו כתב וניהל תכנים ומאמרים רבים בתחומי ניהול סיכוני אשראי, גיבוש אסטרטגיה שיווקית, BIG DATA, ניהול הזדמנויות עסקיות, שיווק B2B ואיתור לקוחות פוטנציאליים, ועוד.

בנוסף, מרצה בנושא שיווק אפקטיבי ופתרונות מידע אפקטיביים בעולמות ה-B2B, במסגרת כנסי חברה ופורומים לעסקים קטנים ובינוניים.

בתפקידו הקודם בדן אנד ברדסטריט, שימש כמנהל תקשורת שיווקית.

בוגר תואר ראשון (B.A) בתקשורת, יצירה וביקורת, במכללה האקדמית ספיר.

ליצירת קשר
לינקדאין

לכל הכתבות מאת אופיר שמואל