עושים סדר בהתחייבויות לפני החג

מכירים את זה שהתחלתם את החודש עם הכנסה מכובדת אבל בסוף החודש הרגשתם שהכסף נעלם?

לא שזה ינחם אתכם, אבל אתם לא לבד. למרבית מאתנו יש התחייבויות שלקחנו על עצמנו להחזיר במהלך כל חודש. אבל כמה אתם משלמים על ההלוואות שלכם? אתם יודעים?

רגע לפני חג החירות- זה הרגע לעשות סדר בהתחייבויות שלכם ולהבין מה הם התנאים שאתם משלמים עליהם.

  1. נתחיל בהערכת מצב- רכזו את כל ההתחייבויות שיש לכם ,בצעו השוואה בין תנאי התשלום של כל ההלוואות והגדירו "הלוואה יקרה". הלוואה יקרה לא תקבע לפי סכום ההלוואה או ההחזר החודשי, אלא לפי גובה הריבית. ככל שהריבית גבוהה יותר, כדאי להתמקד ב"חיסול' ההלוואה הזאת כי התשלומים הנלווים אליה יקרים יותר.
  2. השתמשו בדירוג האשראי שלכם כדי לטפל בהלוואה היקרה ביותר. דירוג האשראי הוא למעשה ״ציון״ שאתם מקבלים בתור מחזירי אשראי. אם אתם לקוחות שעומדים בהתחייבויות שלהם ומחזירים את ההלוואות שאתם לוקחים בזמן וכראוי, הציון שלכם עולה. אך אם צ׳קים שלכם מרבים לחזור, אתם מפגרים לעיתים קרובות בתשלום ההלוואות, ואם במקרה פתוחים נגדכם תיקים בהוצאה לפועל – הדירוג שלכם ייפגע וייפגע קשות.בדקו את דירוג האשראי שלכם באפליקציה של קפטן קרדיט. יצא לכם דירוג גבוה? מעולה! זה הזמן שלכם להתמקח על תנאי האשראי שתקבלו, כלומר על ההחזרים וגובה הריבית.

 

איך עושים את זה? הקפטן ממליץ לכם על 2 דרכים:

  1. בדקו מה היא ההלוואה עם התנאים הכי טובים שיש לכם, פנו אל נותן האשראי ממנו לקחתם את ההלוואה ובקשו ממנו להגדיל את סכום ההלוואה באותם תנאים. עכשיו, השתמשו בכסף שלוויתם כרגע על מנת לפרוע את ה"הלוואה היקרה" שלכם. אם נותן האשראי יסכים מדובר בצעד עם רווח כפול: גם תחסכו בגובה הריבית לאורך זמן וההחזר החודשי שלכם יצטמצם, וגם תהיו חייבים כסף לגורם אחד במקום לשניים או יותר – שפסיכולוגית זו הרגשה הרבה יותר נעימה לרוב האנשים.
  2. קבלו הצעות מנותני אשראי נוספים. אם דירוג האשראי שלכם מצוין, נסו להשיג תנאי הלוואה נוחים יותר מתנאי ההלוואות האחרות שברשותכם. אם הצלחתם, תבקשו מנותן האשראי לקחת הלוואה שתפרע את ההלוואות האחרות שלכם וכך שוב תרכזו את כל ההלוואות תחת מקום אחד בלבד, וגם תשלמו פחות ריביות, מה שיהפוך את ההלוואה לזולה יותר.

 

כן, דירוג האשראי יכול לחסוך לכם המון כסף וחשוב להבין שגם אם דירוג האשראי שלכם לא טוב, אתם יכולים לשנות אותו באמצעות מספר צעדים שישפרו את ההתנהלות הפיננסית שלכם. יש לציין שכאשר תפרעו הלוואה טרם תאריך הסיום הצפוי שלה, אתם עלולים להיקנס על ידי נותן האשראי בעמלת פירעון מוקדם אולם גם על העמלה הזו ניתן להתמקח. ההתמקחות משדרת לנותן האשראי שאתם לקוח חכם ומודע, כזה שאי אפשר ״להתעסק״ איתו ואינו מונע מאמוציות אלא משיקולים כלכליים פיננסיים נבונים.

לסיכום, במידה ודירוג האשראי שלכם איכותי, תוכלו לבצע צעדים יצירתיים כדי להיפטר מהלוואות ולהקטין את גובה הריבית שאתם משלמים. וגם אם הדירוג שלכם לא מספיק טוב, תמיד תוכלו לשפר אותו.

אודות neta schenirer לכל הכתבות מאת neta schenirer