מה זה המספר הזה?

דירוג אשראי אישי

לאחרונה אנו שומעים בכל מקום על חוק נתוני אשראי, אומרים לנו שבקרוב יתחילו לדרג אותנו, ובמהרה נהפוך להתנהל "כמו באמריקה" ושזה הולך לשנות לנו את החיים הכלכליים. יהיה לכל אחד מספר שיוכל לשמש כקלף מיקוח מול הפקידה בבנק, כשנרצה לקחת הלוואה בתנאים טובים או מול סוכן המכירות הממולח שרוצה לתת לנו תנאי מימון לא משהו, כשנרצה לקנות את הרכב הבא שלנו. אז איך בכלל יודעים עלינו נתונים בשביל לדרג אותנו?

טוב ששאלתם, ב- 12 לאפריל נכנס לתוקפו חוק נתוני אשראי החדש. בנק ישראל, בעמל רב הקים את מערכת נתוני אשראי. מערכת המרכזת את כל המידע אודות התנהלות האשראי שלנו ומקבלת דיווחים שוטפים מבנקים, חברות כרטיסי אשראי, גופים ציבוריים, הוצאה לפועל, כונס הנכסים הרשמי וחברות אשראי חוץ בנקאי.

אז איך זה הולך?

מערכת נתוני אשראי של בנק ישראל מפיקה דוח ריכוז נתונים לכל אזרח (מעל גיל 18). הדוח מכיל את כל המידע שנאסף עלינו, כגון; הלוואות ותנאי ריביות, מסגרות האשראי שלנו, ערבויות, פעילות בצ'קים ובהוראות קבע, תיקי הוצל"פ ועוד נתונים רבים.

בנק ישראל, שמעונין לאפשר לצרכנים נגישות גבוהה יותר לאשראי, הגדיר שכל אזרח יוכל לקבל אחת לשנה את הדוח האישי שלו בחינם, כאשר אזרח המעוניין להזמין דוח נוסף באותה השנה, יצטרך לשלם סכום סמלי עבורו (מדובר על כמה עשרות שקלים בלבד).

אז אתם בטח שואלים איך "קפטן קרדיט" מדרג? מאוד פשוט, נדרש להוריד דוח ריכוז נתונים דרך האפליקציה של קפטן קרדיט, לאחר שהקפטן מוריד את הדוח הוא בוחן עבורכם את כל נתוני האשראי ומשקלל את הדירוג האישי שלכם. הוא גם יגיד לכם איפה אתם עומדים ביחס לאוכלוסייה. חשוב להדגיש שעל מנת שתקבלו את הדירוג שלכם אתם חייבים להזמין את דוח ריכוז הנתונים שלכם דרך האפליקציה ולא ממקורות אחרים.

לא רק דירוג

כאשר קפטן קרדיט מוריד את דוח ריכוז הנתונים שלכם, הוא גם מנתח את התנהלות הפיננסית שלכם ואומר בדיוק מה שוקלל בדירוג אשראי, אילו נתונים עליכם לשמר ואילו לשפר. לראות במקום אחד ממוצע הוצאות של כרטיסי אשראי זה לא מובן מאליו ועם עידודו של הקפטן תוכלו לשדרג את החיים הפיננסיים שלכם. ישנם ערכים רבים שיתווספו לאפליקציה ויעזרו לכם להתנהל נכון יותר פיננסית ועל הדרך, לחסוך לא מעט כסף…

יש לשים לב שבימים אלה הדירוג נחשף בהדרגה וכל מי שיהיה לו מקום ברשימת המתנה יקבל זכות ראשונים ויקבל את הדירוג שלו לפני כולם, אז מהרו להוריד את האפליקציה של קפטן קרדיט ותקבלו תוך כמה ימים את הדירוג שלכם יחד עם פירוט מקיף של התנהלות האשראי שלכם.

אודות אופיר שמואל

אופיר הצטרף למשפחת דן אנד ברדסטריט ב-2012 ומכהן כיום כמנהל מחלקת השיווק בחברה.

אופיר נושא עימו כ-15 שנות ניסיון בעולמות השיווק ומתמחה בניהול השיווק, תכנון ופיתוח אסטרטגיה תקשורתית, יחסי ציבור, שיווק במדיה הדיגיטלית, כתיבה וניהול אסטרטגיית תוכן, תקשורת פנים ארגונית ועוד.

במסגרת תפקידו כתב וניהל תכנים ומאמרים רבים בתחומי ניהול סיכוני אשראי, גיבוש אסטרטגיה שיווקית, BIG DATA, ניהול הזדמנויות עסקיות, שיווק B2B ואיתור לקוחות פוטנציאליים, ועוד.

בנוסף, מרצה בנושא שיווק אפקטיבי ופתרונות מידע אפקטיביים בעולמות ה-B2B, במסגרת כנסי חברה ופורומים לעסקים קטנים ובינוניים.

בתפקידו הקודם בדן אנד ברדסטריט, שימש כמנהל תקשורת שיווקית.

בוגר תואר ראשון (B.A) בתקשורת, יצירה וביקורת, במכללה האקדמית ספיר.

ליצירת קשר
לינקדאין

לכל הכתבות מאת אופיר שמואל