מה אתם צריכים לדעת כדי לקחת הלוואה בטוחה וזולה יותר

לא תמיד יש לנו את הכסף הנזיל להגשים את החלומות שלנו, לקנות את הדירה, הרכב, המטבח או לקדם את העסק שתמיד רצינו.

הלוואה מאפשרת לנו להגשים חלומות מזדמנים מבלי להכנס לבור כלכלי בבת אחד. לפרוס תשלומים באופן נוח בהתאם למצב הכלכלי ויכולת החזר הכספים שלנו, ומאפשרת לנו לקדם את השאיפות המגוונות שלנו בחיים. מאחר ויש סוגים רבים של הלוואות הניתנות בתנאים שונים, חשוב מאוד לבדוק כמה דברים על תנאי ההלוואה לפני שלוקחים אותה:

גובה ההלוואה – לפני שאתם לוקחים הלוואה בדקו את יכולת ההחזר החודשית שלכם. אם בעקבות תשלומי החזר ההלוואה אתם נכנסים למינוס במאזן החודשי הכללי שלכם, הפחיתו את הסכום החודשי שאתם מחוייבים לשלם, או את סכום ההלוואה. במקביל, תבררו היטב כמה אתם אמורים לשלם על ההלוואה במאזן הכללי ומה האפשרויות שלכם. ככלל, הלוואות לטווח רחוק יותר ובסכום גבוה יותר יהיו יקרות יותר.

ממי לקחת את ההלוואה – כולנו מקבלים למכשיר הנייד שלנו הצעות להלוואה, אבל כמה מהן בכלל רלוונטיות לנו ומי עומד מאחוריהן? עשו לעצמכם טובה, קחו הלוואה רק מגופים בנקאים או חוץ בנקאיים אשר מפוקחים על ידי הרגולטור בישראל ולא מגורמים לא אמינים עם ריביות קשוחות. בקפטן קרדיט תוכלו לקבל הצעות להלוואות שרלוונטיות לכם, לפי נתוני האשראי שלכם ועם תנאים טובים יותר.

בדקו את דירוג האשראי שלכם ותתמקחו על תנאי ההלוואה – הבנקים ונותני האשראי החוץ בנקאי מעניקים הלוואות בתנאים שונים. לעיתים הם יציעו הלוואות יקרות ולפעמים זולות יותר, כאשר הדבר תלוי בכמה משתנים.

אחד המרכזיים שבהם הוא דירוג האשראי האישי שלכם. אל תתפתו לקחת הלוואה במקום הראשון שמציע לכם את ההלוואה, ככל שדירוג האשראי שלכם טוב יותר כך היכולת שלכם להתמקח על תנאי הלוואה בין נותני האשראי גדלה. הפרשנות שנותני האשראי מעניקים לדירוג אשראי מצוין היא שיכולת החזרי החובות שלכם גבוהה ושכדאי להלוות לכם כספים. לכן, בדקו את תנאי ההלוואה וההחזרים, תבצעו סקר שוק, והשתמשו בכל הכלים העומדים לרשותכם כדי להבין מה מגיע לכם כתוצאה מדירוג האשראי שלכם, ומה היא ההצעה הנוחה ביותר שאתם יכולים לקבל מנותני האשראי. את הבדיקה תוכלו לבצע באפליקציית קפטן הקרדיט לה יש את הפריבילגיה להיות אובייקטיבית ואת היכולת להתאים לכל אדם הלוואה שמתאימה לו אישית.

ריביות – בדקו את גובה הריבית האפקטיבית והאם מדובר בריבית קבועה או משתנה.

תנאי ההלוואה ומשתנים נוספים – בדקו את גמישות ההלוואה. האם צריך לשלם עמלת פירעון אם אתם רוצים לפרוע את ההלוואה בשלב מוקדם. האם ניתן לשלם בתחילת ההלוואה רק את 'הקרן' או את הריבית. האם יש תשלומים נלווים ללקיחת ההלוואה והאם יש ערבויות מסויימות שצריך לספק, ואם כן, האם הן משפיעות על העלות של ההלוואה.

 

לסיכום, הלוואה היא כלי משמעותי בסל הכלים שלנו שיכול לסייע לנו בכל מיני פרמטרים בחיים שלנו. השתמשו בכלי הזה באופן מושכל כך שתוכלו להגשים את השאיפות והחלומות שלכם באופן מיטבי.

אודות neta schenirer לכל הכתבות מאת neta schenirer