כללים להתנהלות פיננסית נכונה

כולנו רוצים להגיע למצב האופטימלי בו  דירוג האשראי שלנו חיובי, אנחנו מקבלים יחס VIP מהבנק ואין לנו דאגות כלכליות. בעקרון, זה בהחלט יעד בר השגה, אבל כדי להגיע אליו, עלינו להקפיד על התנהלות כלכלית נכונה ולוודא שלא יופיעו 'כתמים' בהיסטוריה הבנקאית שלנו.

כן, נתונים שליליים יכולים ללוות אתכם לאורך זמן, להשפיע על דירוג האשראי שלכם ולפגוע בתנאי קבלת האשראי שתקבלו. אז כדי להמנע מריביות גבוהות כדאי שתיישמו כמה כללי ברזל להתנהלות פיננסית נכונה:

 1. תשלמו בזמן! – אל תפגרו בתשלומים. כל פיגור, החזרת צ'ק, אי כיבוד המחאה, או חריגה ממסגרת האשראי ללא תיאום עם הבנק, יכול לייצר 'כתם' ברישום הבנקאי שלכם, להציג אתכם כלקוח מסוכן ולא אחראי ולפגוע בדירוג האשראי שלכם.

 

2. התנהלות פיננסית אחראית – שימו לב מה קורה בחשבון הבנק שלכם ואל תגזימו עם ההתחייבויות החודשיות שלכם. יש סברה שאומרת שיש להקציב עד 45% מסך ההכנסות החודשיות להתחייבויות השונות שלכם. בנוסף, הקפידו להימנע מחובות לרשויות וכל מיני עיקולים והוצאות לפועל. עמדו תמיד בתשלומי הוראות הקבע, ואל תוציאו צ'קים ללא כיסוי או כאלה שיש חשש שיחזרו.

 

3. אל תגיעו לקצה ניצול יתרת החשבון – אל תגיעו ל'קרקעית' חשבון העו"ש שלכם או של מסגרת האשראי. השאירו מרווח בטחון למקרה של הוצאה פתאומית, ותוודאו שאתם לא נכנסים למינוס או חורגים מהמסגרת שניתנה לכם. ניצול של מעל ל 85% ממסגרת האשראי שלכם עלול לגרום לפגיעה בדירוג האשראי שלכם. במידה ואתם מנצלים אחוז גבוה, מומלץ להגדיל את המסגרת או לפתוח עוד חשבון בנק שיגדיל את המסגרת. כמובן מבלי להגדיל את ההוצאות שלכם.

 

4. אספו נתונים חיוביים – עמידה בהלוואות לאורך זמן, שמירה על מסגרת האשראי ללא חריגות, החזקת כמה חשבונות בנק עם נתונים חיוביים, יציבות בחשבון ושיפור המצב הכלכלי לאורך זמן, כל אלה נתונים חיוביים המסייעים לשיפור דירוג האשראי שלכם.

 

ככלל, נתונים שליליים משפיעים על דירוג האשראי יותר מאשר נתונים חיוביים, אולם גם לנתונים החיוביים יש משקל. בקפטן קרדיט תוכלו להבין מה משפיע לטובה ומה משפיע לרעה על הדירוג שלכם ותקבלו טיפים לשיפור הדירוג שלכם.

אודות neta schenirer לכל הכתבות מאת neta schenirer