התנהלות פיננסית נכונה – איך מתחילים?

ההבנה כיצד להתנהל נכון עם המשאבים הכלכליים שלנו היא אינה יכולת נרכשת. רובנו מתנהלים כלכלית לפי מה שלמדנו מהורינו, ומהחוויות שצברנו במהלך החיים, אך ישנם דברים רבים שאותם ניתן ללמוד שיכולים לסייע לנו להשתמש בכספינו בצורה חכמה יותר. אין ספק שרווחה כלכלית מביאה שלווה רבה לחיינו, והיא מורידה מכתפנו דאגה גדולה. באמצעות הבנה של הנתונים הכספיים והדרכה נכונה, נוכל לסלול את דרכנו ביעילות לקראת יציבות כלכלית.

 

אבני הדרך של התנהלות פיננסית נכונה

בבסיסה, התנהלות פיננסית נכונה נועדה לסייע לנו לחסוך כסף ולהימנע מכניסה לחובות. לכן, המשוואה היא לכאורה פשוטה, עלינו להוציא פחות כסף מאשר הסכום שאותו אנו מכניסים. יחד עם זאת, לא כולנו למדנו זאת מהרגע הראשון שבו הפכנו להיות עצמאיים כלכלית, ולכן חלקנו כבר נמצאים במינוס בחשבון העובר ושב בבנק, חלקנו לקח הלוואות שונות, וחלקנו נמצא בחוב לחברת האשראי. בשלב הזה, התנהלות פיננסית נכונה דורשת גם הבנה של הדרך הטובה ביותר לכסות את החובות, לצד יצירת איזון נכון של הוצאות והכנסות.

כדי שנוכל לבנות תוכנית כלכלית יעילה, עלינו לדעת בדיוק מה קורה במישור הכלכלי בחיינו. צירוף של כל המידע הפיננסי כמו דירוג האשראי, המסמכים הבנקאיים והחובות, יתן לנו תמונת מצב שקופה וברורה, שבעזרתה ניתן יהיה להתחיל ולעשות סדר במצב הפיננסי שלנו. לאחר שריכזתם את המידע כולו, תוכלו להכין תקציב חודשי שבו תגדירו את הכנסתכם, היכן עליכם להוציא כסף ובאיזה סכום. כך תבינו מהו הסכום שיש באפשרותכם להקדיש בכל חודש לתשלום החובות ולצבירת חסכון לצד צמצום ההוצאות היכן שניתן.

לאחר שהגדרתם תקציב ברור ומסודר הגיע רגע האמת. עכשיו עליכם להתנהל לפי התקציב, ולהיות סבלניים לאורך התהליך עד שתשיגו את המטרות שלכם. ברגע שתגיעו לאיזון, מטרת התקציב תהיה כמובן שונה, שכן תוכלו להקדיש סכום גדול יותר לחסכונות ואפילו להשקעות בהמשך הדרך.

 

מהי החשיבות של יעוץ פיננסי?

במהלך חיינו הבוגרים הרכב ההוצאות שלנו הופך למורכב יותר. כמעט לכל פעולה פיננסית שאותה אנו מבצעים באמצעות כרטיס האשראי או דרך הבנק, נשלם עמלות וריביות בגבהים שונים. מבלי שנשים לב, עמלות וריביות אלה עשויות להצטבר לסכומים גבוהים המשפיעים מן הסתם על הדרך שבה עלינו לתכנן את התקציב.

כאן נכנס תפקידו של היועץ הפיננסי הדיגיטלי שלכם -AKA  קפטן קרדיט וצוות המומחים שלו! שמבין את משמעות המידע הזה, וההשלכות של כל אותן עמלות וריביות. עוד תחום שבו יוכלו לסייע יועציו  הוא בחינה מחדש של אותן עמלות וריביות, ומציאת התחומים שבהם ניתן לשנות את גובה סכומן. בנוסף, חלקכם כבר מכירים, שגם לדירוג האשראי יש השפעה עצומה על מצבנו הכלכלי, ושבאמצעותו ניתן לקבל תמונה ברורה עוד יותר. השקעה בייעוץ פיננסי מקצועי היא כזו המחזירה עצמה פי עשרות מונים, שכן ביכולתו לזרז את תהליך ההתייצבות הכלכלית לעבר צמיחה של ממש. הקפטן ממליץ על שירות דירוג לייב המעדכן אתכם בשוטף על כל שינוי בציון הדירוג בזמן אמת.

באפליקציית הקפטן תוכלו לאתר יועץ פיננסי לכל צורך, בין אם עסקי, כלכלת הבית או לפני לקיחת הלוואה גדולה כמו משכנתא או לרכב. מטרת הייעוץ היא לזהות את הכשלים במצב הקיים ולסייע בשיפור המצב הפיננסי שלכם באמצעות הקניית הרגלים נכונים. אתם כבר חברי קהילת הקפטן סימן שהנכם בדרך הנכונה, רק אמצו את הטיפים וללא ספק תזכו לשיפור היכולות הכלכליות שלכם, וכן! גם בזמן משבר!

אודות אופיר שמואל

אופיר הצטרף למשפחת דן אנד ברדסטריט ב-2012 ומכהן כיום כמנהל מחלקת השיווק בחברה.

אופיר נושא עימו כ-15 שנות ניסיון בעולמות השיווק ומתמחה בניהול השיווק, תכנון ופיתוח אסטרטגיה תקשורתית, יחסי ציבור, שיווק במדיה הדיגיטלית, כתיבה וניהול אסטרטגיית תוכן, תקשורת פנים ארגונית ועוד.

במסגרת תפקידו כתב וניהל תכנים ומאמרים רבים בתחומי ניהול סיכוני אשראי, גיבוש אסטרטגיה שיווקית, BIG DATA, ניהול הזדמנויות עסקיות, שיווק B2B ואיתור לקוחות פוטנציאליים, ועוד.

בנוסף, מרצה בנושא שיווק אפקטיבי ופתרונות מידע אפקטיביים בעולמות ה-B2B, במסגרת כנסי חברה ופורומים לעסקים קטנים ובינוניים.

בתפקידו הקודם בדן אנד ברדסטריט, שימש כמנהל תקשורת שיווקית.

בוגר תואר ראשון (B.A) בתקשורת, יצירה וביקורת, במכללה האקדמית ספיר.

ליצירת קשר
לינקדאין

לכל הכתבות מאת אופיר שמואל