הברוטו אחלה אבל הנטו כבר פחות, אחת ולתמיד בואו נבין למה!

כולנו יודעים שישנם הבדלים בין שכר הברוטו לבין שכר הנטו, כאשר ככל שהמשכורת שלנו גבוהה יותר כך ההפרש היחסי והכמותי ביניהן גדל. מדוע הדבר קורה ומה הם הגורמים העיקריים להפחתת הכסף שמגיע לבסוף לחשבון הבנק שלנו? הקפטן יעשה לכם סדר ויסביר מה הם הגורמים המרכזיים אשר משפיעים על ההפרשים בין המשכורת הכוללת שלנו, לבין מה שבסוף נכנס לנו ישירות לחשבון. ספוילר: מס הכנסה ומס בריאות אחראים לחלק ניכר מההפרש

אנחנו כבר מכירים את ההבדל בין הברוטו לנטו וגם מקבלים אותו בהבנה. פירוט הפעילויות שלנו בבנק מראה כמה כסף נכנס לנו לחשבון, כלומר מה הנטו שקיבלנו החודש, בעוד הדו"ח המודפס של המשכורת שלנו חושף סכום אחר וגדול יותר שממנו מתחילים 'לנקות' כל מיני סכומים לטובת מטרות מגוונות.

הקפטן יסביר בקצרה לשכירים שבינינו לאן 'נעלמים' אלפי השקלים בדרך לחשבון הבנק שלנו.

נתחיל בהגדרות הבסיס: שכר ברוטו הוא השכר הכולל שמשלם המעביד, בעוד שכר הנטו הוא השכר המגיע לכיסו של העובד לאחר שמשכר הברוטו נוכו ניכויים שונים כגון מיסים ותשלומים. כל עובד שמקבל משכורת צריך לראות שבברוטו הוא אכן מקבל את מה שסוכם עם המעסיק.

הניכויים המרכזיים שבגינן יצטמצם הסכום שנקבל בנטו כוללים את מס ההכנסה ומס הבריאות, אך ישנם אלמנטים נוספים שיקטינו את הסכום הסופי שיכנס לנו לבנק.

הסבר מהיר על מס הכנסה: כעיקרון, ככל שנרוויח יותר כסף ונטפס מעלה בין תקרות המס, כך נשלם יותר מיסים, אלא אם נרוויח מתחת לסף שבגינו לא נחויב במס, אם כי חלק גדול מהאוכלוסייה העובדת כן תשלם סכום מסוים למס להכנסה. כאמור, מס ההכנסה בישראל הוא מדורג, כלומר – לוקחים מאיתנו יותר ככל שאנחנו מרוויחים יותר. אם הגענו לתקרת המס שבגינה גובים את המס מאיתנו אנחנו נראה את הניכוי בחלון של ניכוי חובה בתלוש המשכורת שלנו. ישנן מספר מדרגות מס וניתן לקרוא עליהן בהרחבה באתר רשות המיסים או באתר 'כל זכות'. בהקשר זה יש לדעת שרבים מאיתנו זכאים לנקודות זיכוי המפחיתות את תשלום המס, דבר הגורם לכך שסכום הנטו שלנו יגדל. חלק מאיתנו גם זכאים להחזרי מס בגין הוצאות שונות וכדאי לבדוק את הנושא מול יועצי המס שלכם.

מס הבריאות: מס שמשולם כדי שנוכל לקבל טיפולים רפואיים במידה ונזדקק להם. כל עובד מעל גיל 18 מחויב בתשלום מס בריאות ובחלון ניכויי החובה של תלוש המשכורת יופיע הניכוי בגין תשלום המס.

נדבך מרכזי נוסף בתלוש השכר שלנו קשור לתנאים הסוציאליים שלנו: תנאים סוציאליים הוא מושג המאגד מגוון זכויות והטבות הניתנות לעובד. חלק מן ההטבות מחויבות לפי חוק, כמו למשל הפרשות הנעשות עבור הפנסיה שלכם, שגם הן יורדות מהברוטו – במקביל לתשלום מצד המעסיק – והפרשות אלו משפיעות גם הן על הסכום הסופי שתקבלו בשכר הנטו. ישנן גם הורדות והפרשות שאינן מחויבות לפי חוק. למשל, אם המעסיק שלכם פתח עבורכם קופת גמל אתם תפרישו מדי חודש סכום מסוים מהמשכורת שלכם לטובת הקופה. הסכום אמנם יוריד את שכר הנטו שלכם, אך קופת גמל היא מוצר מצוין עבור העובדים, גם מאחר והמעסיק מפריש במקביל סכום כסף לטובת קופת הגמל שלכם, וגם בסופו של יום כאשר תפדו את הקופה לא תחויבו במס. את כל מרכיבי התנאים הסוציאליים שלנו ניתן לראות בתלוש השכר וכדאי לבדוק שהרישום בתלוש תואם את מה שסוכם מול המעסיקים שלנו.

ועוד טיפ קטן שנראה לפעמים מובן מאליו, אך כדאי בכל מקרה להדגיש אותו: כאשר אתם מתכננים את ההוצאות החודשיות ואת ההתנהלות הכספית שלכם, תכננו זאת לפי שכר הנטו, ולא הברוטו…

אודות אופיר שמואל

אופיר הצטרף למשפחת דן אנד ברדסטריט ב-2012 ומכהן כיום כמנהל מחלקת השיווק בחברה.

אופיר נושא עימו כ-15 שנות ניסיון בעולמות השיווק ומתמחה בניהול השיווק, תכנון ופיתוח אסטרטגיה תקשורתית, יחסי ציבור, שיווק במדיה הדיגיטלית, כתיבה וניהול אסטרטגיית תוכן, תקשורת פנים ארגונית ועוד.

במסגרת תפקידו כתב וניהל תכנים ומאמרים רבים בתחומי ניהול סיכוני אשראי, גיבוש אסטרטגיה שיווקית, BIG DATA, ניהול הזדמנויות עסקיות, שיווק B2B ואיתור לקוחות פוטנציאליים, ועוד.

בנוסף, מרצה בנושא שיווק אפקטיבי ופתרונות מידע אפקטיביים בעולמות ה-B2B, במסגרת כנסי חברה ופורומים לעסקים קטנים ובינוניים.

בתפקידו הקודם בדן אנד ברדסטריט, שימש כמנהל תקשורת שיווקית.

בוגר תואר ראשון (B.A) בתקשורת, יצירה וביקורת, במכללה האקדמית ספיר.

ליצירת קשר
לינקדאין

לכל הכתבות מאת אופיר שמואל