אלו הדברים שיכולים לפגוע בדירוג האשראי שלכם

בדומה למה שקורה במדינות רבות בעולם, גם אזרחי ישראל מתחילים להבין שיש מושג שנקרא דירוג אשראי אישי, שגם להם יש דירוג שכזה, ושכדאי לשמור עליו מאחר והמשמעות של דירוג אשראי גבוה היא חיסכון בכסף.

בגדול, ישנם מספר דירוגי אשראי בישראל כאשר הבולטים שבהם הינם ה'דירוג הרשמי' ו'הדירוג הפנימי' המתייחס לדירוגים פנימיים של הבנקים. הדירוג הרשמי הוא זה שמספקות לשכות האשראי, כגון דן אנד ברדסטריט, זה הדירוג המוצג לכם באפליקצית קפטן קרדיט. והוא נגזר מתוך 'חוק נתוני האשראי', בעוד הדירוג הפנימי נקבע על ידי כל בנק בנפרד.

לצערנו, למרות החשיבות הפיננסית הגדולה שיש לדירוג רובנו כלל לא מכירים את הפקטורים שמשאירים אותו גבוה והרבה פעמים אנחנו מבצעים פעולות שנראות לנו סבירות, אבל ביצוע שלהן משאיר 'כתם' בדירוג האשראי האישי שלנו.

אז הנה רשימה של פעולות פיננסיות שפוגעות לנו בדירוג האשראי הרשמי והבנקאי שלנו ושכדאי להימנע מהן:

 

מה עלול לפגוע בדירוג האשראי הרשמי:

 • צ'קים חוזרים
 • עיקולים והליכי הוצאה לפועל
 • קיום של כמה הלוואות פתוחות במקביל
 • חשבון בנק חדש או מסגרת עובר ושב חדשה
 • ניצול כמעט מלא של מסגרת כרטיס אשראי או חשבון בנק (כ 85-90%).

 

מה עלול לפגוע בדירוג האשראי הפנימי שלכם בבנק:

 1. חריגה ממסגרות אשראי
 2. החזרי צ'קים
 3. עיקולים
 4. פיגור בהלוואות
 5. חריגה ממסגרות עו"ש
 6. שינויים לרעה בהכנסות

 

נסו להימנע מפעולות אלה ושמרו על התנהלות פיננסית אחראית ונכונה. ביצוע פעולות שישפרו את ההתנהלות הפיננסית שלכם כמו עמידה בתשלומים בזמן, ניצול אחוז נמוך של המסגרת וכו'- ישפרו לכם את דירוג האשראי.

כשאנחנו יודעים מה הדירוג שלנו הכח עובר לידיים שלנו. יש לנו היכולת להכיר במצב הקיים, לשפר אותו במידת הצורך, ולדרוש תנאים טובים יותר התואמים את הדירוג שלנו. באפליקציית  קפטן קרדיט תוכלו לראות מה הדירוג שלכם, מה משפיע עליו וכיצד ניתן לשפר אותו.

אודות neta schenirer לכל הכתבות מאת neta schenirer